Katedra i Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej
  • slide1

logo zjazd

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy 

Serdecznie zapraszamy Państwa na XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2022 r. w centrum konferencyjnym Haston City Hotel we Wrocławiu.

Zjazd został zaplanowany w formule stacjonarnej. Mamy nadzieję, że towarzysząca nam od dwóch lat pandemia COVID-19 nie stanie na przeszkodzie, a Zjazd przyciągnie, jak zawsze, szeroką grupę odbiorców spragnionych dostępu do aktualnej wiedzy. Liczymy, że bezpośrednie spotkania, za którymi wszyscy tęsknimy, pozwolą na swobodną wymianę poglądów naukowych, omówienie zagadnień edukacyjnych oraz problematyki dnia codziennego w praktyce klinicznej. Jak zawsze ważnym punktem programu Zjazdu będzie Walne Zebranie członków naszego Towarzystwa.

Tematem przewodnim Zjazdu jest „Nefrologia – rozwój przez dialog” – wierzymy, że będzie on znakomitą okazją do pokazania interdyscyplinarności nefrologii. Mamy nadzieję, że tematyka i formuła Zjazdu, a także grono zaproszonych znamienitych Wykładowców sprawią, że Zjazd okaże się dla Państwa atrakcyjny pod względem naukowym, dostarczy okazji do wymiany doświadczeń i pozwoli na odświeżanie starych, a także budowanie nowych kontaktów i przyjaźni.

Bardzo liczymy na Państwa udział w święcie nefrologii we Wrocławiu - do zobaczenia!

Magdalena Krajewska
wraz z Zespołem Katedry Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

 


 

PNC 2020 logo

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną podjęliśmy decyzję o nieorganizowaniu we wrześniu bieżącego roku XXVI Polsko-Niemiecko-Czeskiego Sympozjum „Modern Aspects of Nephrology and Hypertension”. Wstępnie planujemy zorganizowanie sympozjum jesienią 2021 również we Wrocławiu, o szczegółach zawiadomimy Państwa w późniejszym terminie.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

 


ptn 2020a

Oddział Dolnośląski Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Katedra Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mają zaszczyt zaprosić na posiedzenie naukowo-szkoleniowe, połączone z wyborami nowych władz Oddziału, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2020 roku w Sali Wykładowej W-1 Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Borowska 211).

PROGRAM POSIEDZENIA

9:00  Rejestracja 
   
10:00 KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA
  Atypowy zespół hemolityczno- mocznicowy (aHUS) - polskie doświadczenia.
prof. dr hab. Danuta Zwolińska
  Najważniejsze nowości nefrologiczne w 2019 roku
prof. dr hab. Marian Klinger
  Znaczenie monitorowania immunosupresji w odległym okresie po przeszczepieniu nerki.
dr hab. Mirosław Banasik
   
11:30 WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW DOLNOŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU PTN
  W związku z zaplanowanym wyborem nowych władz Oddziału, w razie nieobecności wymaganej liczby osób uprawnionych do głosowania, drugi termin Walnego Zgromadzenia ustala się na 18 stycznia 2020 roku, godzina 11:45, w tym samym miejscu
   
ok. 13:00       Obiad